Mediapäivän webinaari: Median menestystekijät digiympäristössä
Mediapäivän webinaarin pääesiintyjä on yhdysvaltalainen journalisti, professori ja puhuja Jeff Jarvis. Webinaariin voivat osallistua maksutta kaikki aiheesta kiinnostuneet.
Webinaari järjestetään Zoomin kautta. Ilmoittauduthan webinaariin viimeistään 25. tammikuuta lähettämällä sähköpostia osoitteeseen mediapaiva@medialiitto.fi. Osallistumislinkki lähetetään ilmoittautuneille myöhemmin.
Seuraava varsinainen Mediapäivä järjestetään 26.1.2022.
Ohjelma
Mediapäivän webinaari on noin 1,5 tunnin virtuaalitapahtuma, jonka pääesiintyjä on yhdysvaltalainen journalisti, professori ja puhuja Jeff Jarvis.
Esityksessään Jarvis käsittelee mm. seuraavia kysymyksiä:
-
Kuinka mediayritysten tulisi toimia selviytyäkseen ja menestyäkseen ympäristössä, jossa teknologiajätit dominoivat?
-
Kuinka media voi uudistua? Mitkä tekijät saavat mediayritykset muuttumaan?
-
Mitä vahvuuksia mediayhtiöiden pitäisi hyödyntää erityisesti vastuullisuuden näkökulmasta katsottuna?
Mukana on myös media-alan asiantuntijoita kommentoimassa Jarvisin näkemyksiä.